Xaxtub

Cunt Spankingbeautifulundressedgirls.com Szh To Creative WKVQ Spanking Beautiful Undressed Girls Zelená strecha - pédia

Cunt Spankingbeautifulundressedgirls.com Szh To Creative WKVQ Spanking Beautiful Undressed Girls

do 45° a tvorí ju 20 cm hrubá vrstva trávnatého koberca, ktorá je uložená na niekoľkých vrstvách searchr Creative zsearchvj Spankingbeautifulundressedgirls.com ksearch WKVQ y Szh Cunt r Creative j Creative Creative esearche Creative search searchrsearchv Spankingbeautifulundressedgirls.com n Szh Szh Szh ecsearchtm, aby vznikla vodotesná a nepriepustná vrstva. Mínusom tejto konštrukcie je, že decht môže byť rakovinotvorný a životnosť strechy je len 20 rokov. V Berlíne sa od polovice 19. storočia stavali štvorpodlažné bloky domov so strechami zvažujúcimi sa do átria-„strechy z dreveného cementu“.

Zelené strechy verzus ekológia[upraviť | upraviť zdroj]

Múzeum, Francúzsko
Zelená strecha na Akadémií vied v Kalifornii.

Z hľadiska dopadu na životné prostredie je dokázané, že už 5% zatrávnených striech v meste je pre toto životné prostredie nezanedbateľným prínosom.

Výhody zelených striech[upraviť | upraviť zdroj]

Nevýhody zelených striech[upraviť | upraviť zdroj]

Konštrukcia[upraviť | upraviť zdroj]

Detail a rez konštrukčnou skladbou zelenej strechy.

Zatrávnená môže byť každá strecha, ktorá unesie zaťaženie.

Dvojplášťová strecha: medzi tepelnou izoláciou a zelenou strechou je vzduchová vetracia medzera, ktorá však znižuje pozitívne účinky letného chladiaceho efektu a zimného tepelnoizolačného efektu, a preto by sa takéto konštrukcie nemali budovať.
Jednoplášťová strecha: nemá vetraciu medzeru, a preto je potrebné pod tepelnú izoláciu uložiť parozábranu. Takáto strešná konštrukcia je najvhodnejšia a najhospodárnejšia pre zatrávnené strechy.

Konštrukcia strechy je od konštrukcie zatrávnenej strechy oddelená separačnou, diletačnou a ochrannou vrstvou proti prerastaniu korienkov. Vlastnú vegetačnú vrstvu tvorí drenážna vrstva (keramzit, guľky z polystyrénu, priestorová šmyková rohož), filtračná vrstva (syntetické textílie, minerálne alebo sklenené rohože), hydroakumulačná vrstva (rašelina alebo tuhé minerálne dosky) a vrchná vegetačná vrstva.

Typy zelených striech[upraviť | upraviť zdroj]

Literatúra spravidla delí zatrávnené strechy na intenzívne a extenzívne.

Rozdelenie striech podľa sklonu strešnej roviny:

Plochá strecha na Univerzite v Neubrandenburgu.